Exposweet

Zapisz się na szkolenie

Co warto wiedzieć o glutenie?

Termin szkolenia: 17.02.2019
Godzina szkolenia: 10:00-10:45
Dostępne miejsca: 15

Fakty i mity na temat glutenu w cukiernictwie, piekarstwie i życiu codziennym, czyli co  każdy cukiernik i piekarz wiedzieć powinien. 

Podczas wykładu skupimy się na aspektach praktycznych, najczęstszych błędach i pomyłkach oraz na wymogach prawnych związanych z żywnością zawierająca gluten oraz wypiekami i produktami bezglutenowymi. 

 

Wykład poprowadzi: dr inż. Joanna Rachtan-Janicka z WYDZIAŁU NAUK O ŻYWIENIU CZŁOWIEKA I KONSUMPCJI, 

Specjalista żywienia człowieka, dietetyk, nauczyciel akademicki i pracownik naukowy Wydziału Nauk o Żywieniu Człowieka i Konsumpcji Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. Członek Polskiego Towarzystwa Dietetyki oraz Polskiego Towarzystwa Nauk Żywieniowych. Zajmuje się badaniami poszerzającymi wiedzę w zakresie epidemiologii i patogenezy alergii pokarmowej u niemowląt. Szczególną uwagę zwraca na sposób żywienia i problem suplementacji diety kobiet w ciąży i w okresie laktacji oraz znaczenie karmienia naturalnego dla rozwoju układu odpornościowego i nerwowego niemowląt. Uczestniczy w badaniach i dietoterapii pacjentów z celiakią i stosujących dietę bezglutenową oraz dzieci z nadwagą i otyłością.