Exposweet

Złote Paluchy Churros

ul. Zawadka 130, 34-100 Wadowice
www.zlotepaluchy.pl/

Firma powstała w czerwcu 2015 roku i została założona przez Krzysztofa Matykiewicz na bazie pomysłu, który przywiózł do Polski z jednej ze swoich podróży do Francji. Podczas zwiedzania słynnego Le Mont Saint Michel zaciekawiony dużym skupiskiem turystów wokół punktu gastronomicznego postanowił skosztować tamtejszego wyrobu.

Okazały się nim Churrosy – bardzo smaczne, długie, słodkie paluszki o złotym kolorze, które moczyło się w czekoladzie Nutella. Zaintrygowany ciekawym wyglądem oraz rewelacyjnym smakiem postanowił sprawdzić skąd ten produkt pochodzi oraz czy jest dostępny na naszym rynku. To wszystko miało miejsce w 2012 roku.

Churrosy od czasu pierwszej degustacji na stałe zagościły w jego domowym menu do czego skutecznie przyczyniła się żona Agnieszka. Po powrocie do Polski – po 11 latach wojaży – okazało się, że churrosy są w Polsce kompletnie nieznane oraz nie ma w kraju możliwości zakupu sprzętu do ich produkcji gastronomicznej.

Tak właśnie powstała firma „KOJIKRIS”, czyli wyłączny dystrybutor na terenie Polski sprzętu do produkcji churrosów marki „Masamar”, która specjalizuje się w tej branży i od 50 lat sprzedaje swoje wyroby do ponad 50 krajów na świecie i jest jedną z wiodących marek w tej branży produkując sprzęt najwyższej jakości przy zachowaniu najbardziej konkurencyjnych cen.