Exposweet

Purena

ul. Mielęckiego 10/3, 40-013 Katowice
www.purena.pl/

ZAREZERWUJ SPOTKANIE

PROFESJONALNY SYSTEM SOKÓW I NAPOJÓW ZAGĘSZCZONYCH DLA HORECA

Sok wyciśnięty z owoców lub warzyw poddaje się zagęszczeniu jedynie poprzez odparowanie wody otrzymując tzw. sok zagęszczony. Z soku zagęszczonego otrzymuje się sok do bezpośredniego spożycia w wyniku jego odtworzenia dodając dokładnie taką samą ilość wody, jaką pierwotnie odparowano , aby jakość soku gotowego była porównywalna do soku wyciśniętego z owoców lub warzyw, mając na uwadze aromat, cząstki owoców czy miąższ.
Produkty oferowane pod marką PURENA dla kanału HORECA to soki zagęszczone, nektary, napoje przeznaczone do bezpośredniego odtworzenia wodą na miejscu w hotelu, restauracji, szkole, bufecie śniadaniowym. Oferta systemowa oznacza nie tylko produkty w postaci zagęszczonej, ale także serwis i profesjonalne wsparcie sprzętowe w dzbanki, miarki, dyspensery manualne, automatyczne, czy urządzenia mieszająco – chłodzące postmix. Głównym zadaniem wsparcia sprzętowego jest ułatwienie przywracania formy soków zagęszczonych do produktu gotowego, a dobór
wynika z dopasowania do skali i potrzeb.

PURENA czerpie swą przewagę nad tradycyjnymi sokami w kartonach czy butelkach dzięki eliminacji wielu problemów jak przestrzeń magazynowa, duża waga, ilość opakowań a przede wszystkim dzięki właściwej proporcji jakości do ceny 1 litra soku.
Dobra relacja premium jakości do cen jest wynikiem zastosowania tych samych surowców, jakich używa dzisiejszy przemysł sokowniczy bezpośrednio w gastronomii, z pominięciem wielu zbędnych ogniw łańcucha i dzięki odtwarzaniu soku zagęszczonego do soku gotowego nie w fabryce (jak dzieje się to w rozwiązaniach tradycyjnych), a bezpośrednio w obiekcie HORECA. Surowce te to czyste soki zagęszczone nazywane też koncentratami soków owocowych. Powstały wyłącznie z owoców tłoczonych, jedynie przez odparowanie wody, bez dodanego cukru.