Exposweet

Konkurs Dekoracji Cukierniczych 2021

Szanowni Państwo,

Po raz kolejny na naszych targach odbędzie się największa w Polsce Wystawa Dekoracji Cukierniczych!

Podobnie jak w poprzednich edycjach Konkursu udział może wziąć każdy miłośnik słodkiego, a prace będzie można oglądać przez wszystkie dni targowe w specjalnej strefie.

W roku 2020 zgromadziliśmy prawie 80 eksponatów, które startowały w 6 różnych kategoriach.

W tym Konkursie nie ma przegranych, wygrywa każdy, a pula nagród jest nieograniczona i zależy tylko i wyłącznie od Uczestników, gdyż zdobywają je osoby, które przekroczyły dany próg punktowy.

W roku 2019 przyznaliśmy: 

  • 3 nagrody Grand Prix (nagroda: 1000 zł),
  • 23 złota,
  • 28 srebrnych medali,
  • 31 brązowych

 Natomiast w 2020 roku:

  • 6 nagród Grand Prix (1000 zł),
  • 23 złote medale,
  • 20 srebrnych,
  • 17 brązowych

 

REGULAMIN I FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY JEST JUŻ DOSTĘPNY!
ZAPRASZAMY DO ZGŁASZANIA SIĘ!

 

Zachęcamy do obejrzenia galerii prac konkursowych z poprzednich edycji Konkursu Dekoracji Cukierniczych

 

 

 

 

Tak wspaniałe wydarzenie nie mogłoby się odbyć bez wspaniałych i znanych osobistości świata cukierniczego, którzy sprawiedliwie i merytorycznie ocenią prace Uczestników!

 

W Konkursie Dekoracji Cukierniczych 2021 Jurorami będą: 

Przewodnicząca Jury - Renata Martyna

Cukiernik z 20 letnim doświadczeniem.
Dekorator od 7 lat.
Właściciel firmy szkoleniowej Rene cakes.
Na co dzień prowadzi szkolenia indywidualne i grupowe z różnych dziedzin cukiernictwa i sugarcraftingu.
Specjalizuje się w tortach 3d, antygrawitacyjnych, malowaniu różnymi produktami cukierniczymi, w figurkach i słodkich pracach makietowych.
Uwielbia eksperymentować, jeżeli chodzi o torty smakowe, dzięki czemu cukiernictwo staje się dużym polem odkrywczym.
Zwyciężczyni wielu konkursów w Polsce i za granicą.
Juror na międzynarodowych konkursach cukierniczych.

Najważniejsze osiągnięcia:

- 2018: Złoty medal na Pucharze Świata w Luxemburgu, kategoria "Ekspozycja sztuki cukierniczej" 
- 2017: Brąz na Cake International Birmingham, 2x Złota w duecie Sweet Ladies na Cake International Birmingham, Złoto indywidualnie na Cake International London, Nagroda publiczności na Mistrzostwach Expo Sweet
- 2016: Brąz,praca indywidualna na Cake International Birmingham, 2x Złota grupowe jako ekipa Sweet Team Poland na Cake International Birmingham, Srebro na Cake International London, Srebrny medal i nagroda publiczności na Mistrzostwach Expo Sweet

 

Juror K1 - Beata Tomasiewicz

Z wykształcenia i zamiłowania jest przyrodnikiem, stąd w jej pracach najczęściej inspiruje się pięknem natury.
Swoją pasję do sugarcraftingu odkryła kilka lat temu, od tamtej pory najczęściej zgłębia i doskonali techniki tworzenia dekoracji z rozmaitych, jadalnych materiałów. 
Od kilku lat jest zafascynowana pracą z papierem jadalnym - niezwykle delikatnym, a jednocześnie odpornym tworzywem, z którego wykonuje przepiękne kwiaty, koronki, jadalne obrazy.
Zawsze powtarza swoim kursantom, że jedynym ograniczeniem w pracy z opłatkiem jest nasza wyobraźnia.
Współpracuje z cukiernią artystyczną "Oui Oui", gdzie zajmuje się stylizacją tortów weselnych. Jej prace biorą udział w sesjach zdjęciowych dla prestiżowych wydawnictw branży ślubnej. Przez wiele lat pracowała jako nauczyciel - najpierw kształciła studentów Biologii, potem młodzież szkolną, naturalnym krokiem było zatem rozpoczęcie działalności szkoleniowej - kontakt z pasjonatami sugarcraftingu, co daje ogrom radości i satysfakcji. 
Jej uczniami są często ludzie z bardzo odległych zakątków świata, tym bardziej fascynująca jest świadomość, że wspólna pasja do tworzenia tortów łączy nas w wielką rodzinę. 
Na terenie Polski organizuje szkolenia we Wrocławiu, współpracuje także z krajowymi i zagranicznymi ośrodkami szkoleniowymi, gdzie prowadzi kursy z zakresu dekorowania tortów.

 

Juror K2 - Magda Kubiś

Założycielka portalu AkademiaTortu.pl - swój pierwszy tort przygotowała dla przyjaciółki. Warsztat doskonaliła samodzielnie, ucząc się z internetu i eksperymentując, poświęcając tysiące godzin na poszukiwanie wskazówek i inspiracji. Na tym fundamencie powstała Akademia Tortu, czyli miejsce, w którym można znaleźć rzetelną wiedzę od podstaw, bez marnowania czasu na przedzieranie się przez gąszcz, często sprzecznych, informacji.

Magda chętnie dzieli się swoją wiedzą, doświadczeniem i udziela - czasem całodobowo - wsparcia. Prowadzi internetową grupę, gdzie osoby z całego świata mogą sobie pomóc i tworzą wielką, zarażoną słodką pasją rodzinę. Ich wizytówką jest pełna empatii i zrozumienia atmosfera. Zero tolerancji dla hejtu.

Tort ślubny Magdy zdobył w 2017 roku Bronze Award na New York Cake Show, a w 2018 otrzymała także Bronze Award na Cake International w Birmingham. Jej prace były publikowane w zagranicznych magazynach specjalistycznych, jak Cake Masters, a torty umieszczane w internecie rozprzestrzeniają się w szalonym tempie.

Magda często podkreśla, że namiętność do gotowania, czy pieczenia nie jest już domeną znudzonej kury domowej. Sama pracuje, jest mamą trzech córek, prowadzi Akademię Tortu, a mimo to czasem zarywa noc, żeby coś upiec. To kwestia pasji!

 

 

Juror K3 - (informacja wkrótce)

(informacja wkrótce)

 

Juror K4 - Sylwia Sobiegraj

Właścicielka pracowni Sylwia Sobiegraj - The Cake Designer. Mieszka i pracuje na zachodzie Polski w Słubicach.
Swoją przygodę  z dekoracją tortów rozpoczęła w Irlandii w 2014. Tam poznała fantastycznych ludzi zarażonych pasją do  dekorowania tortów, którzy pokazali jej ten słodki świat.

Sylwia specjalizuje się w tortach malowanych i rzeźbionych. Inspiracje czerpie z otaczającego ją otoczenia.

Jest laureatką wielu międzynarodowych konkursów i zdobywczynią 5 złotych medali  na zawodach Cake International w Wielkiej Brytanii i  Irlandii oraz tytułu Best in Show w 2017 ( kategoria Torty Slubne) na międzynarodowych zawodach w Irlandii.

W 2017 otrzymała największe wyróżnienie , nominację do prestiżowej nagrody Cake  Masters Awards.
Jej prace były publikowane w wielu zagranicznych magazynach jak Cake Masters,  Australian Cake Network, American Cake Decorating, Mistrz Dekoracji. Jest zapraszana do wielu zagranicznych projektów.

 

Juror K5 - Ewa Drzewicka

Właścicielka pracowni Jula Smakula, dyplomowany cukiernik z tytułem mistrzowskim oraz instruktor zawodu, specjalista w dekoracji tortów w stylu angielskim, miłośniczka tortów wielopiętrowych oraz anatomicznych figurek.

Pięciokrotna uczestniczka mistrzostw tortów na targach Expo Sweet w Warszawie.
Od 2012 roku autorka tekstów i tutoriali do gazet cukierniczych, głównie do „Cukiernictwo i Piekarstwo”. Trenerka w szkole kulinarnej Skład Bananów oraz Ambasador92, organizatorka pokazów cukierniczych, od 2017 roku Ambasador firmy Kruszwica Akademia Mistrza oraz firmy Ambasador92.

Sędzia na konkursach międzynarodowych (2017 Mińsk), Ekspert Złotego Widelca w Polsce od Kuchni (2018), Sędzia Carvingowych Mistrzostw Polski (2019), Nauczyciel w Szkołach Gastronomicznych, Autorka motylowych tortów na galę Joanny Ochniak Wielkopolskiego Kucharza Roku (2016, 2017, 2019)

Nagrody:

- 2020: dwa złote medale Olimpijskie na IKA STUTTGART 
- 2019: srebrny medal i tytuł Wicemistrza Polski na Mistrzostwach Polski w Dekoracji Tortów, tytuł Branżowej Osobowości Roku
- 2018: złoty medal na Mistrzostwach Świata w Luxemburgu  kategorii „Ekspozycja sztuki cukierniczej”, srebrny medal i tytuł wicemistrza Europy na Mistrzostwach Europy w Dekoracji Tortów, brązowy medal na Cukierniczych Mistrzostwach Polski
- 2017: złoto na konkursie w Birmingham Cake International, Brąz i wyróżnienie na konkursie w Londynie Cake Internationa
- 2016: Brąz i srebro na Cake Festiwal w Katowicach, złoto na konkursie w Birmingham Cake International
- 2014: Srebrny medal na Festiwalu Czekolady i Słodyczy w Warszawie

 

Juror K6 - Beata Prusak

Dekorowaniem zajmuje się od 10 lat. Szczególnie uwielbia pierniki i lukier królewski. Od 5 lat robi to zawodowo. Przekształciła pasję w pracę tworząc pracownię artystyczną.

Jej największym sukcesem jest zdobycie złota w czeskiej Ihlave podczas Cukrarsy Festival w 2016 r.

Jest współtwórcą czasopisma "Mistrz Dekoracji" przygotowując do niego tutoriale.

Od kilku lat robi także pokazy podczas największych imprez branżowych dla wiodących na rynku firm. Miała zaszczyt gościć m.in. w firmach takich jak Ambasador92, Sempre, Fabryka Cukiernika czy Food Colours.
Od niedawna jest ambasadorką firm Food Colours oraz Torcik.

Prowadzi warsztaty i szkolenia w kraju i za granicą.

Prywatnie - jest spełnioną matką, ceni spokój, kocha muzykę i piękno.